Pikniki rodzinne na Podgórzu

Pikniki rodzinne na Podgórzu

9 czerwca 2017 r. policjanci Ogniwa ds. Nieletnich Komisariatu Policji V w Krakowie odpowiedzieli na zaproszenia przedszkoli przy ulicach Twardowskiego i Strąkowej, gdzie wzięli udział w rodzinnych piknikach zorganizowanych przez placówki. Spotkanie z najmłodszymi było doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki z wielką radością obejrzały pokaz sprzętu policyjnego oraz sprawdziły jak wygląda wnętrze radiowozu. Specjalnie na spotkanie z najmłodszymi policjanci przygotowali quiz z pytaniami na temat bezpieczeństwa. Jak się okazało dzieci doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na przygotowane przez funkcjonariuszy pytania i w nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymały liczne upominkami zakupionymi przez KMP Kraków z funduszy przekazanych przez Radę Dzielnicy VIII – Dębniki. Łącznie w obu piknikach rodzinnych udział wzięło ok. 750 osób. 

Również 10 czerwca br. policjanci Ogniwa ds. Nieletnich Komisariatu Policji V w Krakowie uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez parafię przy ul. Zamiejskiej w Krakowie. Pomimo pochmurnej pogody na pokazy służb mundurowych przybyło ok. 300 osób. Podobnie jak na pozostałych spotkaniach z policjantami, dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz policyjny. 

W tych samych godzinach, w szkole podstawowej przy ul. Golikówka w Krakowie odbywał się inny piknik rodzinny, na którym dzielnicowi KP V zaprezentowali sprzęt i codzienne wyposażenie funkcjonariuszy.