Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem 16-letniego pasażera tramwaju

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem 16-letniego pasażera tramwaju

Policjanci zatrzymali 56-letniego sprawcę ataku na jednego z pasażerów w krakowskim tramwaju. Napastnik został tymczasowo aresztowany na okres 2-miesięcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę tj. 10 czerwca br. w tramwaju linii 52. Na jednym z przystanków tramwajowych do pojazdu wsiadł mężczyzna i kobieta. Para zaczęła się zachowywać głośno, wulgarnie, mężczyzna zaczepiał pasażerów – w związku z czym jeden z podróżujących tramwajem: młody mężczyzna podszedł do nich i zwrócił uwagę za nieprzyzwoite zachowanie. Ta uwaga rozzłościła agresora. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Nagle 56 -latek wyciągnął z kieszeni scyzoryk i ugodził pasażera w okolice tętnicy szyjnej.  Widząc - co się dzieje pozostali pasażerowie ruszyli pokrzywdzonemu z pomocą oraz obezwładnili napastnika. Motorniczy, aby uniemożliwić ucieczkę zablokował wszystkie drzwi. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci zatrzymali 56-letniego agresora. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny: obrażał interweniujących funkcjonariuszy oraz usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie czynności służbowych.

Ranny 16 -latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Zatrzymany agresor, podczas zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do V Komisariatu Policji w Krakowie, gdzie przez cały weekend policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego intensywnie pracowali nad sprawą. Zostali przesłuchani pasażerowie tramwaju, zabezpieczono monitoring. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu 56 -latkowi postawiono 3 zarzuty tj. usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu art. 156 (do 10 lat pozbawienia wolności), usiłowania wręczenia korzyści majątkowej art. 229 (do 8 lat więzienia) oraz art. 226 znieważenie funkcjonariusz publicznego (do 1 rok pozbawienia wolności). Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Loading Video...