Dzielnicowy z V Komisariatu Policji odnalazł pokrzywdzonego, który został pobity przez 28-latka

Dzielnicowy z V Komisariatu Policji odnalazł pokrzywdzonego, który został pobity przez 28-latka

Policjant z Rewiru Dzielnicowych z V Komisariatu Policji w Krakowie ustalił, a następnie odnalazł pokrzywdzonego mężczyznę, który został pobity przez 28-letniego napastnika.  Agresor nie potrafił wyjaśnić czemu pobił mężczyznę, którego wcześniej nie znał. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach rannych na ul. Grota Roweckiego w Krakowie. Wtedy otrzymaliśmy zgłoszenie, że młody nietrzeźwy mężczyzna bez wyraźnego powodu dotkliwie pobił starszego od siebie mężczyznę. Agresorowi nie przeszkadzało, że  w pobliżu znajdują się osoby postronne. Właśnie jeden ze świadków zdarzenia stanął w obronie bitego mężczyzny, próbował powstrzymać napastnika.  Kiedy to okazało się bezskuteczne świadek zadzwonił na alarmowy nr 112 i o wszystkim powiadomił Policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków, którzy zatrzymali agresora. Pokrzywdzony mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawca został przewieziony na Komisariat Policji V w Krakowie, gdzie zostały podjęte wobec niego czynności służbowe. W związku z brakiem osoby pokrzywdzonej do oddziałów SOR krakowskich szpitali zostały wysłane pilne zapytania o udzielenie pomocy pokrzywdzonemu – bez rezultatu. Wtedy do poszukiwań starszego mężczyzny włączył się dzielnicowy, który ustalił personalia pokrzywdzonego i odnalazł go.

28-letni sprawca  nie potrafił wyjaśnić powodu swojego zachowania. Został przedstawiony mu zarzut z art. 157 kodeksu karnego. Mężczyzna teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem, a policjanci z V Komisariatu Policji którzy ustalają dokładny przebieg zdarzenia.

Świadkowi  zdarzenia który jako jedyny zareagował, należą się słowa uznania.