Ranny włamywacz

Ranny włamywacz

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 29 -letniego mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży. Podczas tej próby sprawca bardzo poważnie się zranił, a ślady krwi doprowadziły do niego policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dyżurny policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży w jednym ze sklepów z alkoholami w Podgórzu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Krakowie. Ustalenia policjantów wykazały, że sprawca najprawdopodobniej chciał ukraść alkohol, który był widoczny ma wystawie sklepu. W tym celu wybił szybę używając kamienia. Na miejscu było bardzo dużo krwi co wskazywało na to, że musiał się mocno zranić. Na podstawie tych śladów policjanci mogli dokładnie zbadać drogę ucieczki włamywacza. Ślady doprowadziły ich do mieszkania 29 -letniego mieszkańca Krakowa. Nie było go jednak w domu - znajdował się w szpitalu.

Jak się okazało, mężczyzna spożywał alkohol ze swoim znajomym. Gdy zapasy się skończyły postanowił udać się do pobliskiego sklepu. Za pomocą kamienia wybił szybę i ręką próbował sięgnąć na półkę, gdzie stały butelki z wódką. Podczas tej próby dotknął ostrej krawędzi wybitej szyby i bardzo mocno rozciął rękę. Gdy zobaczył, że rana jest poważna i mocno krwawi przestraszył się, uciekł do mieszkania skąd wezwał na miejsce karetkę. W szpitalu udzielono mu pomocy, a następnie został przewieziony na komisariat, gdzie postawiono mu zarzuty usiłowania kradzieży (za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności).