Sierż. szt. Leszek Kita zdobył II miejsce w plebiscycie "Policjant Roku 2017"

Sierż. szt. Leszek Kita zdobył II miejsce w plebiscycie "Policjant Roku 2017"

Sierż. szt. Leszek Kita jest dzielnicowym Rewiru II Wydziału Prewencji V Komisariatu Policji w Krakowie. Do Policji został przyjęty  w 2008 r.

W przeważającej większości jego droga służbowa związana była z pionem prewencji Komedy Miejskiej Policji w Krakowie.  Od początku swojej pracy jako dzielnicowy V Komisariatu Policji w Krakowie ( kwiecień 2015 r ) włączył się bardzo  aktywnie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom swojego rejonu.

Jest policjantem wyróżniającym się w jednostce. Przełożeni chwalą jego ponadprzeciętne zaangażowanie w służbie i fakt że, wszelkie powierzone  mu zadania  są realizowane  wzorowo. 

Mieszkańcy podległego mu rejonu za rzetelne wykonywanie obowiązków i okazaną pomoc wielokrotnie kierowali na ręce przełożonych pochwały dla policjanta.

W uznaniu jego zasług dla bezpieczeństwa pod koniec maja br. dzielnicowy Kita otrzymał nagrodę od Komendanta Głównego Policji .

On sam o sobie mówi: „dzielnicowy jest jak gospodarz terenu - musi znać wszelkie bolączki okolicy, problemy jego mieszkańców i instytucji (…), chciałbym aby mieszkańcy wiedzieli,  że mają swojego policjanta, na którego wsparcie i pomoc  mogą liczyć (…), jako policjant mam możliwość pomagania ludziom, jeśli mogę pomóc bądź sprawić by czuli się bezpiecznie w swojej  okolicy –  przynosi mi to dużą satysfakcję”.

Wręczenie nagród odbędzie się 18 lipca w Krakowie podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. 

Serdecznie gratulujemy naszemu Laureatowi!