Zatrzymani złodzieje rowerów

Zatrzymani złodzieje rowerów

Krakowscy policjanci podejmują wzmożone działania skierowane na eliminację zjawiska kradzieży rowerów oraz na wykrywanie i zatrzymanie ich sprawców. Efektem ich pracy, w ostatnim czasie jest zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o tę przestępczą działalność. 

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie krakowskiego Podgórza. Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie, zatrzymali 42-letniego mieszkańca Zakopanego podejrzanego o przestępczą działalność. Mężczyzna przebywał od jakiegoś czasu w Krakowie dokonując kradzieży jednośladów. Złodziej znany jest Policji z powodu wcześniejszej karalności m.in. za kradzieże. Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutów  kradzieży 24 rowerów. Podejrzany przyznał się  i złożył obszerne wyjaśnienia. Za swoje czyny odpowie przed krakowskim Sądem. Niestety nie udało się do tej pory odzyskać utraconych rowerów, gdyż jak wynika z jego wyjaśnień zaraz po kradzieży były one sprzedawane za tzw. „bezcen” przypadkowo napotkanym osobom. W tym miejscu ostrzegamy, że posiadanie przedmiotu pochodzącego z przestępstwa jest również przestępstwem, a rzeczy utracone w ich wyniku , w tym rowery posiadające numer seryjny są zarejestrowane w policyjnych bazach danych. 

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie II Komisariatu Policji w Krakowie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że 33-letni mężczyzna może być zamieszany w kradzieże rowerów w centrum Krakowa. Po wnikliwej analizie zebranych informacji przypuszczenia policjantów potwierdziły się . Wszystko wskazywało na to, że wytypowany 33-latek jest sprawcą kradzieży dwóch rowerów z ulicy Rzeźniczej w Krakowie. Rowery miały zostać skradzione ze stojaków w okresie od 17 do 22 lipca. Każdy z nich przez właściciela został wyceniony  na 1000 zł.

W wyniku podjętych czynności zatrzymano typowanego mężczyznę, który jednocześnie okazał się poszukiwany do osadzenia w AŚ, celem odbycia kary.  W trakcie przeszukania jego mieszkania  policjanci odzyskali jeden z rowerów m-ki Kross Black. Drugi rower sprawca zdążył sprzedać przygodnie napotkanej osobie. 

Zatrzymanemu mężczyźnie ogłoszono 2 zarzuty kradzieży rowerów. Podejrzany w trakcie wyjaśnień przyznał się do ich popełnienia składając obszerne wyjaśnienia. Jednocześnie dobrowolnie poddał się karze.